BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

LT

Informacija


Laikas: 2016 m. lapkričio 18-20 d. (penk.-sekm.)

Kaina: Užsiregistravus ir įmokėjus negrąžinamą 10 € avansą
iki spalio 24 d. - 50 €,
iki lapkričio 7 d. - 60 €,
vėliau - 70 € (ar bet kuriuo metu, jei nori tapti festivalio rėmėju!)

Studentams, poroms/šeimos nariams  taikoma 10% nuolaida! Praėjusių minifestivalių dalyviams - 20%!

Vieta: Užupio gimnazija, Krivių g. 10, Vilnius (Aktų salėje, 4 a.)

Nakvynė: Jei atvyksite iš kito Lietuvos miesto ir neturite pas ką apsistoti, galime padėti surasti nakvynės vietą.

Maitinimas: Parūpinsime karšto vandens ir arbatos. Bus ilgesnės pertraukos visomis dienomis, per kurias galėsime užkąsti savo atsinešto maisto.

Planuoji atvykti ir dalyvauti? Puiku! Registruokis čia!

Tikimės jau greitai šokti su Tavimi!

Kontaktinė informacija:
+4915780269288, +370 613 57997 (Julija),  +370 676 11662 - Gabrielius
improv_lt (at) yahoo.com

Kviestinių mokytojų aprašymai bus ruošiami čia: http://contactfestival.blogas.lt/teatchers)

Tvarkaraštis

Lapkričio 18 d., penktadienis

14:00-16:00 Mokytojų susitikimas
17:00-17:50 Dalyvių registracija
18:00 Susipažinimo ratas
18:30-20:30 Užsiėmimas
20:30-22:00 JAM’as

Lapkričio 19 d., šeštadienis
9:30-10:30 Meditacija ir Dervišų judesiai
10:30-11:00 Rytinis ratas
11:00-13:30 Užsiėmimas
Pietų pertrauka (13:30-15:00)
15:00-17:30 Užsiėmimas/Laboratorijos
Vakarienės pertrauka (17:30-18:30)
(Pasirengimas performansams 18:30-19:00)
19:00-20:00 Performansai
20:00-22:00 Atviras JAM’as su gyva muzika!

Lapkričio 21 d., sekmadienis
9:30-10:30 Meditacija ir Dervišų judesiai
10:30-13:00 Užsiėmimas
Pietų pertrauka (13:00-14:00)
14:00-17:00 Underscore JAM’as ir uždarymo ratas
17:00-18:00 Tvarkymosi ir atsisveikinimo vakarėlis!

Tvarkaraštis gali nežymiai keistis!


Pamokų ir mokytojų aprašymai:

IŠSISKLEIDŽIANTI KELIONĖ

Ši pamoka yra apie prisijungimą prie mūsų pojūčių, pri(si)minimą mūsų ankstyvųjų judesių, mūsų sandaros apžvalgą ir pirminių jungčių su kūnu atradimą. Taip pat - kaip visa tai gali mus informuoti, paliesti, vesti mus ir palaikyti mūsų šokį - kai tai bus solo, duetas, trio, ar grupės šokis.
Paragauti savo judesio vaisius mums padės žaidimas su kai kuriomis embrioninio žmogaus kūno vystymosi idėjomis. Jas nagrinėsime judesio bei bodywork’o pagalba. Tyrinėsime kaip šis durų į vidinius ir išorinius sluoksnius bei erdves atidarymas padės išskleisti kelionę į kontaktinį šokį.

Anna Panster (Rusija/Lenkija)- šokėja, judesio meistrė, mokytoja, somatinio judesio praktikuotoja ir motina, gyvenanti Krokuvoje, Lenkijoje. „Aš aistringa improvizacijos šokio bei somatikos mėgėja ir mane visuomet žavi pastebėjimas kaip kontakto su mumis mūsų kūnuose atsiradimas grąžina mus į mūsų šaknis, sielas ir Žemę. Esu tai dariusi judesio praktikos, Integruoto Šokio Judesio Terapijos studijų, Raidos Darbo, Integruoto Bodywork’o ir Judesio Terpijos, Kūno-Proto Centravimo ir Autentiško Judesio studijų metu. Mokausi ir šoku kontaktinę improvizaciją nuo 2008 m. Pats šokis ir KI bendruomenė (ypač Sankt Peterburge, Rusijoje, kur gyvenau) mane daug ko išmokė. Su dėkingumu gražinu mokymą kitiems, nes esu giliai įkvėpta ir palaikoma mano patirties“.

***
ŠOKIO KALBA

Kalba ir šokis visada mane žavėjo kaip dvi skirtingos bendravimo formos, kurios turi daug bendro. Kelerius pastaruosius metus mane domino kaip šokis gali būti paveiktas kalbos ir būdais, kuriais kalbamės. Šiame užsiėmime duetuose pažaisime su tuo, ką reiškia ,,sutinku” ir ,,nesutinku”, ,,kalbėti vienam per kitą”, klausyti ir pertraukti, kurti šokio bendravimą labiau įdomų ir turtingą.

Elena Jacinta (Latvija):
„Esu šokėja ir choreografė iš Latvijos. Taip pat dirbu vertėja ir kalbos mokytoja. Mokiausi šokio Londone (JK) ir šiuo metu ruošiu magistrinį choreografjos ir performanso darbą Roehampton universitetui. Paraleliai dalyvauju kitų choreografų projektuose bei kuriu savo darbus. Mano užsiemimai yra įkvėpti šiuolaikinio šokio, Gaga judesio kalbos ir kontaktinės improvizacijos, o šis konkreti pamoka apima idėjas iš mano naujausio šokio kūrinio „Wordless“ (Bežodis), kuris buvo rodomas Rygoje (Latvijoje) šį Rugsėjį“.

***
KVĖPUOK IR AŠ BŪSIU LAISVAS, ŽAISK IR AŠ IŠMOKSIU

Kvėpavimas sustiprėja kai man skauda, apima nerimas, esu judesyje, džiaugsme, šokyje, mąstyme; kad mane nuramintų, patvirtintų, jog esu gyvas. Jis patvirtina mano kaip gyvos būtybės egzistavimą, kad esu ne vienas, nes jis mane lydės šioje kelionėje.
Kvėpavimas bus mano užsiėmimo variklis. Esu įkvėptas daryti sąmoningus judesius, ieškoti trajektorijų, geriausių pozicijų, kitų judesių, kito šuolio, kito pakėlimo, kitos spiralės. Kai visą tai darau ir galvoju apie pasirinkimus, kvėpavimas būna pagalbininku, kuris užtikrina, kad sekčiau savo kūno instinktus, klausyčiau. O jis prašo, kad vadovavimą protas perleistų pojūčiams, širdžiai, nuojautai.
Aktyvios meditacijos pagalba atpalaiduosime kūną nuo proto ir leisime kūnui tarti savo žodį. Noriu pasiūlyti patyrinėti kaip autonomiškai daryti pasirinkimus ir juos sekti juos priimant riziką proto ir kūno ribose.
Siūlau žaidimo kūrėjo nuostatą ir bendravimo apibrėžimas mūsų žaidimui bus kontaktinė improvizacija. Žaidimas vystysis ir kis priklausomai nuo kiekvieno žaidėjo pasirinkimų vietoje ir laike.
Kokį gaunu grįžtamąjį ryšį, ar esu jam atidus? Kiek yra žaidėjų? Kurioje esu pusėje? Ką šio žaidimo metu noriu išmokti? Ar noriu tiesiog mėgautis žaidimu? Ar noriu laimėti? Ar noriu dalintis? Ar man patinka šis žaidimas? Ar noriu dalyvauti? Kur yra mano ribos? Ar noriu sustoti?
Šio užsiemimo tema yra paprastas pasivaikščiojimas po savo patirtį ir požiūris į kontaktinės improvizacijos šokio sprendžiamus klausimus technikoje/subtilume, žaidžiant žaidimus, mėgaujantis ir vertinant.

Chin Pang Ling (Ispanija):
„Esu iš prigimties perfekcionistas mane dominančiose veiklose. KI pradėjau maždaug 2009-2010 metais lankydamas daugelį festivalių ir užsiemimų kaip ir kiti mirtingieji KI praktikuotojai. KI dėka susidomėjau klasikinio bei modernaus šokio technikose. Šiame kelyje sutikau daug mokytojų, kurie išmokė mane, kad svarbu gyventi lengvai ir stabiliai, būti nuoširdžiam ir priimti dalykus tokiu, kokie jie yra, mokytis ir keliauti, pasitikti ir įveikti baimę, būti įvairialypiu ir tikru. Esu sąjungoje su grožiu menuose.
Mokiau KI keliuose mažo formato festivaliuose Ispanijoje. Neseniai su draugais įkūriau Cercanias Contact Festival Šiaurės Ispanijoje, kuris panašus į šį minifestivalį Vilniuje – draugiškas, jaukus vietinis mini festivalis su močiutės kepinių prieskoniu“.

***
Ir ypatinga festivalio viešnia - Judit, kuri mus įves į džemus ir kitas kontaktines erdves.

Judit Kéri (Vengrija) - yra šokėja, choreografė, režisierė ir atlikėja iš Vengrijos. Taip pat patyrusi English - and German -speaking šokėja, jogos ir meditacijos mokytoja, BMC/IDME® praktikuotoja ir Theta Healing® konsultantė. Pabaigusi mokslus Vengrijoje, ji tęsė studijas svetur, Europoje miestuose (pvz. Amsterdamas: SNDO) pas garsius šiuolaikinio šokio, improvizacijos, kompozicijos, somatikos, savęs pažinimo ir kontaktinės improvizacijos mokytojus bei atlikėjus.
Savo darbus ji pristatė visoje Europoje, Izraelyje, šiaurės ir pietų Afrikoje, Rusijoje, Indijoje bei Australijoe. Pagyvenusi Kanadoje bei Jav, nuo 2007 m. jį įsikūrė Vienoje, Austrijoje, kur ji yra parodomųjų menų kolektyvo „ttp“ narė. Ji padėjo rengti bei atliko pasirodymą festivalyje „KOISK59“, taip pat Wiener Festwochen; Regionale festivalyje; Hundsturm/Volkstheater renginyje, Off teatre bei Europos forume Alpbach – su ORF Graz. Judit dėstė ImPulsTanz, TQW Wien, SEAD Zalcburge, Medicinos Universitete Vienoje.
Ji mokė, rengė bei atliko kontaktinės improvizacijos pasirodymus: Earthdance (JAV), KI festivalyje Freiburge (Vokietija), Easterimprofestival’yje Giotingene (Vokietija), KI festivalyje (Izraelis), Kontakt Budapešte (Vengrijoje), KI festivalyje Goa (Indijoje), Zip festivalyje (Italija), & in (Austrijoje), t.p. Prancūzijoje, Kanadoje, Šveicarijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje bei Rusijoje.
Būdama ECITE (Europos kontaktinės improvizacijos mokytojų mainai), lankėsi: Budapešte, Škotijoje, Ibizoje, Vokietijoje, Prancūzijoje bei Nordic Impro Meeting Suomijoje.
Ji yra Meno asociacijos Ti22 bei Keri Productions and of The Royal Orchestra and the Last Minute Company (Vienoje) įkūrėja ir vadovė, taip pat L1 meno asociacijos Budapešte narė.

Rodyk draugams